• Посилання скопійовано

РК до експортної ПН: виправлення нецінових помилок

У зареєстрованій ПН на експортну операцію допущено помилки: неправильно вказано найменування покупця-нерезидента та реквізити митної декларації. Кількісні та вартісні показники ПН є правильними. Як скласти РК для виправлення цих нецінових помилок у заголовній та табличній частинах ПН?

Оскільки дана ПН не видається отримувачу (адже покупець є нерезидентом), то відповідно ризику втрати податкового кредиту через помилку в ПН для покупця (зокрема, через неправильне зазначення його назви) нема. Отже, цю помилку можна було б проігнорувати. 

Однак, в ПН ще й неправильно вказано реквізити експортної митної декларації (МД). А реквізити МД віднесено до  обов’язкових реквізитів ПН згідно з пп. 201.1 ПКУ. А тому таку помилку слід обов’язково виправити. 

Ситуація ускладняється ще й тим, що реквізити МД розташовані у лівій верхній частині ПН. А податківці при виправлення помилок, допущених при заповненні у лівої верхньої частини ПН вимагають обнулення ПН за допомогою РК з кодом коригування 103 (повернення товару або авансових платежів) і складання нової, правильної ПН  (ЗІР, категорія 101.15).

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    Сьогодні 16:0516
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    Сьогодні 15:0512
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    Сьогодні 14:2525
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    Сьогодні 12:1033
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    Сьогодні 11:0967
OSZAR »